A Debreceni Egyetem Könyvtár
Hazánk egyik leghíresebb egyeteméhez tartozóan a Debreceni Egyetem Könyvtár hét egységben várja az érdeklődőket. Tudományos gyűjteménye mellett nemzeti kötelespéldány gyűjteménye is szót érdemel, s mindösszesen majd 3 millió dokumentummal – könyvekkel és bekötött folyóiratokkal – rendelkezik. A digitális folyóirat gyűjtemény mellett nyomtatott kották, hangdokumentumok, kartográfiai anyagok is a látogatók rendelkezésére állnak.
A Debreceni Egyetem Könyvtár nagy hangsúlyt fektet arra, hogy minél magasabb színvonalon tudja kiszolgálni a hallgatók és a kutatók igényeit. A modern kor követelményeinek megfelelően otthonról is elérhető elektronikus szolgáltatások is segítik a munkát, de a könyvtárközi kölcsönzések, a másolat szolgáltatás és a kötészet is a Debreceni Egyetem könyvtára által kínáltak között kaptak helyet.
Mindegy, hogy az egyetem egyes karain hallgatók kutakodnak szakirányukba vágó könyvek és információk után, vagy a látogató a régi, ritka könyvek iránt érdeklődik, esetleg a Plakáttár, vagy a Médiatár által kínáltakra lenne szüksége, abban biztos lehet, hogy ez a nagy múlttal, és kétségtelenül színvonalas szolgáltatásokkal bíró intézmény minden igényt kielégítően áll rendelkezésre.
A Debreceni Egyetemi Könyvtár története valamikor az 1918- as évvel kezdődött, és az idők folyamán bővült gyűjteménye arra a tetemes számra, amivel ma is szolgálja az olvasni, fejlődni, és művelődni vágyókat. A fejlődés ma sem állt meg, ugyanis 2002.. novemberében nyílt meg a Társadalomtudományi Könyvtár, s hasonlóképpen ehhez, 2005 végétől az Élettudományi Könyvtár is áll már rendelkezésre.